Nagroda dla Partnerstwa Borów Niemodlińskich

 Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Borów Niemodlińskich” otrzymało nagrodę w prestiżowym konkursie na „Najefektywniejszy Ośrodek Działaj Lokalnie”.

Jest on organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Organizacja z siedzibą w Niemodlinie została wyróżniona za realizację dwóch ścieżek tematycznych, czyli „Działaj lokalnie. Naturalnie" oraz „Młodzi Działają lokalnie". Uroczysta gala odbyła się w Warszawie. Czytaj więcej 

 W imieniu Partnerstwa Borów Niemodlińskich nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych odbierali Joanna Słodkowska-Mędrecka, Mariusz Nieckarz oraz Jadwiga Wójciak. Przedstawiciele Partnerstwa Borów Niemodlińskich nie kryją, że nagroda była dla nich zaskoczeniem i zarazem wyróżnieniem.

Celem inicjatyw realizowanych przez Partnerstwo Borów Niemodlińskich jest wspierania oraz aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich oraz w małych miasteczkach. Dzieje się to poprzez realizację małych projektów, które mają się przyczynić do poprawy jakości życia mieszkańców. W Programie "Działaj Lokalnie" uczestniczą fundacje i stowarzyszenia oraz grupy nieformalne składające wnioski za pośrednictwem szkół, bibliotek, domów kultury, klubów sportowych z terenu gmin: Łambinowice, Niemodlin, Biała, Komprachcice, Prószków, Strzeleczki, Dąbrowa, Tułowice.