Turniej Gier Planszowych w Komprachcicach

W tym roku odbyła się druga edycja Festiwalu Gier Planszowych i Logicznych. Inicjatorami akcji byli komprachciccy radni: Krzysztof Szopa, Agnieszka Zyzik oraz Anna Badzioch.

Impreza od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem. – Postanowiliśmy zorganizować festiwal, ponieważ od poczatku cieszył się dużym zainteresowaniem – wyjaśnia pan Krzysztof, na co dzień fan planszówek - Przygotowaliśmy proste gry logiczne oraz bardziej skomplikowane gry strategiczne. A przy wyjaśnianiu reguł gry pomagali wolontariusze. W tym roku w turniej wzięło udział kilkadziesiąt osób, a rozgrywki trwały kilka godzin. Uczestnicy grali w gry dostarczone przez organizatorów oraz te przyniesione przez uczestników spotkania. W poznaniu reguł pomagali wolontariusze. Czytaj więcej

 Podczas festiwalu odbyły się dwa turnieje. Uczestnicy rywalizowali w gry Tetris oraz Quarto. Niespodzianką dla uczestników zabawy była loteria. Co godzinę spośród nich losowano nagród, również gry. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek. Uczestnicy zabawy mogli skosztować pysznego ciasta.

Ze względu na dużą popularność imprezy postanowiono założyć kącik gier. Będzie się on znajdował w bibliotece w Komprachcicach. W godzinach jej otwarcia będzie można pograć w gry planszowe oraz logiczne. Kolejnym miejscem z możliwością pogrania będzie tutejszy Klub Seniora.

W gronie współorganizatorów znaleźli się Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Komprachcicach oraz Biblioteka Publiczna w Komprachcicach.