XI Noc Muzeów 

Kolejna edycja Nocy Muzeów przebiegła pod hasłem „Światłem i kolorem" i odbyła się w Opolu, Krasiejowie, a także w Paczkowie.

W sobotę, 19 maja w tej akcji uczestniczyło w Opolu aż siedem instytucji: Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki, Archiwum Państwowe w Opolu, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Muzeum Diecezjalne i Muzeum Politechniki Opolskiej oraz Lamp Rentgenowskich. Po raz pierwszy w akcji uczestniczyło także Muzeum Diecezjalne.

Tego dnia warto było wybrać się do JuraParku w Krasiejowie, gdzie prócz nietypowego, bezpłatnego zwiedzania, można było wziąć udział m.in. w warsztatach tańca afrykańskiego oraz nauczyć się gry na bębnach. Również w Paczkowie, tamtejsze Muzeum Gazownictwa wzięło udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Już w piątek, drzwi do Muzeum zostały szeroko otwarte. Licznie przybyli goście mogli zobaczyć liczną kolekcję gazomierzy oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Jedną z atrakcji były warsztaty tańca, a także strzelanie z łuku do celu.