Zwyciężyli po raz czwarty

Uczniowie liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym po raz czwarty zdobyli tytuł najlepszej klasy IV Turnieju Klas Mundurowych Opolszczyzny – Klasa Mundurowa Roku 2018.

Placówkę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Piasecka, Dawid Mrugała, Kacper Kłodziński i Grzegorz Łacina. Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Mrugała. W dwudniowej imprezie wzięli udział siedem szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa opolskiego. Poza konkursem w zmaganiach wystąpiła reprezentacja młodzieży ukraińskiej z klas policyjnych, przebywająca w Prószkowie.
Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach: teście wiedzy o społeczeństwie i pracy służb mundurowych, w sztafecie pływackiej 4 × 50 m, teście sprawności fizycznej, pomocy przedmedycznej oraz sprawdzianie strzeleckim. Odbywały się ona na obiektach w Komprachcicach, Opolu i Prószkowie. Celem turnieju była promocja klas mundurowych wśród uczniów województwa opolskiego, przekazanie wiedzy o charakterze pracy w tych służbach.
Organizatorzy turnieju składają specjalne podziękowania za wsparcie przy organizacji IV Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego 2018 następującym jednostkom:
- 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej,
- Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu,
- Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Opolu,
- Firmie Trans-Medyk Ratownictwo z Osowca,
- Opolskiemu Klubowi Strzeleckiemu „HUSARZ”,
- Firmie „GWARANT” AGENCJA OCHRONY S. A. z Opola,
- Wójtowi Gminy Komprachcice,
- Uniwersytetowi Opolskiemu.